Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Článek o odchovu druhu Holothele incei

 

 

Holothele incei

ODCHOV

 

Zakoupil jsem dospělou samici Holothele incei, tak jsem si řekl že ji zkusím spářit a zkusit odchov. Zakoupil jsem dospělého samce a pokusil se o spáření. Dne 19.4.10 proběhlo první spáření,  páření proběhlo úspěšně, samec byl vypuštěn k samici a chvíli se nic nedělo, asi po 10 minutách samec začal nohama ,,bubnovat,, a samice opětovně odpovídala. Samec v klidu přistoupil a celkem rychle odpářil. Zvládl to oběma bulbusama tak jsem si řekl že to snad bude dobré. Hned nato vzal nohy na ramena. Zavčasu jsem ho odchytil a dal opět zvlášť. Rozhodl jsem se pro druhé spáření dne 1.5.10 byl samec opět vypuštěn k samici, po chvíli jsem musel nutně rychle někam odjed, neměl jsem čas samce vyndat, tak jsem si řekl že ho tam chvíli nechám, říkal jsem si cestou že ho doufám nesežere. Jakmile jsem přijel samice už samce měla v chelicerách, to mě zklamalo, ani nevím jestli podruhé odpářil.

   

 

 

Čekání na kokon

Samice se silně zapředla. Dne 12.6.10 udělala kokon, asi dobře víte jak je to krásný pocit když se jdete podívat na sklípkany a on se na vás směje nový kokon. Říkám si měsíc a něco ji kokon nechám a potom ho odeberu. Jenomže samice byla rychlejší než já a trochu mě předběhla když si kokon otevřela sama a koukala na mě i s malýma 20.7.10 no trochu jsem se zasmál. Přece jenom jsem 1.sv. od samice odebral a dal od samice zvlášť, abych samici mohl něco dát k obědu. Mladý inceiky mám zatím pohromadě, dobře se snášejí i do 4-5.sv. pak bych doporučil je rozdělit.

    

 

 

Rekapitulace: 

Páření......................19.4.2010   doba vytvoření kokonu cca 1 měsíc a 23 dnů

Kokon......................12.6.2010

 

Nenáročný druh i pro začátečníky, postačí chovat i v plastových boxech max 20x20cm. Velice rychlý a náchylný na větší vlhkost. Proto vhčit jen málo a doporučuji dobře odvětraný box nebo malé terárium.

 

UPOZORNĚNÍ: může kousnout, velmi rychlý běh

 

Autor článku: Marek Mendlík

Hodně úspěchů při odchovech chlupatých mazlíčků přeje

TOPlist