DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Článek o odchovu

Psalmopoeus irminia

Odchov

Jakmile byla moje samice dospělá, tak přišla chvíle na páření. Koupil jsem samce, který mi byl zaslán Čd-Kurýrem. Koupil jsem nakonec samce dva. Pár dní jsem samce nechal v klidu, aby se mohli přečerpat a mezitím vykrmil samici. První páření proběhlo 25.8.2009 dlouho to vypadalo že se to nepovede, ale po půl hodině bylo odpářeno. Rozhodl jsem se páření opakovat 8.9.2009, páření proběhlo jak mělo.  

 

Čekání na kokon

Samice dlouho nejevila náznaky, že by se chystala udělat kokon. Nakonec na jaře 2010 se samice svlíkla a už to vypadalo, že s toho páření nic nebude. Samce jsem ještě měl stále dva, tak jsem to zkusil s druhým. 11.4.2010, to byl samec jak má být. Ihned beze strachu šel k samici a šel rovnou na věc. První jeden bulbus a hned na to druhý, jako by měl praxi x let Vůbec se nebál, což se mi líbilo. Samce jsem  nakonec odchytil zpět. Samice se silně zapředla mezi teráriem a stromovou kůrou a bylo jasné že chystá  kokon.

 

Dne 4.6.10 udělala kokon, byla s ním moc zapředená, takže byl špatně vidět. Nešlo udělat ani jedno foto s kokonem, nechtěl jsem ji rušit, říkám si že foto udělám později.

Otevření kokonu

Nadešlo rozhodnutí, kdy kokon odebrát. Samice byla celou dobu naprosto v klidu. Rozhodl jsem, že měsíc a půl jí kokon nechám. Samice mě opět předběhla a kokon otevřela 18.7.2010. Je pravda, že tyto dny bylo moc horko a teplota u mých sklípkanů byla někdy až 28°C, to mělo vliv i na rychlý inkubační vývoj.

       

 

       

No byl jsem pak nějaké dny v práci tak jsem malé L2 odebral 23.7.2010. Teď se mají malí kluci a holky k světu. Jsou opravdu nádherné. Odhadem jich bude něco okolo 70ks.

 

Rekapitulace: 

Páření proběhlo celkem 3x ale podle všeho usuzuji že se to povedlo až 11.4.2010

páření ...........11.4.2010   doba vytvoření kokonu cca 1 měsíc a 24 dnů

kokon ........... 4.6.2010

Autor článku: Marek Mendlík

Hodně úspěchů při odchovech chlupatých mazlíčků přeje