Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Článek o odchovu druhu Psalmopoeus irminia

 

 

Psalmopoeus irminia

ODCHOV

Jakmile byla moje samice dospělá, tak přišla chvíle na páření. Koupil jsem samce, který mi byl zaslán Čd-Kurýrem. Koupil jsem nakonec 2 za dobrou cenu. Pár dní jsem samce nechal v klidu, aby se mohli přečerpat a vykrmil jsem si samici. První páření proběhlo 25.8.09 dlouho to vypadalo že se to nepovede, ale asi až po půl hodině bylo odpářeno. Rozhodl jsem se páření opakovat 8.9.09 páření proběhlo jak mělo.  

 

Čekání na kokon

Samice dlouho nejevila náznaky, že by se chystala udělat ,,bílou kuličku,,  Nakonec na jaře 2010 se samice svlíkla a už to vypadalo, že s toho páření nic nebude. Samce jsem ještě měl stále 2 tak jsem to zkusil s druhým. 11.4.10 to byl samec jak má být. Ihned beze strachu šel k samici a šel rovnou na věc. První jeden bulbus a hned na to druhý, jako by měl praxi x let Vůbec se ani trochu nebál což se mi líbilo, než čekat a čekat. Samce jsem nakonec odchytil zpět. Samice se silně zapředla mezi teráriem a stromovou kůrou a bylo jasné že se chystá udělat kokon.

 

Dne 4.6.10 udělala pěkný kokon, byla s ním moc zapředená, takže byl špatně vidět. Nešlo udělat ani jedno foto s kokonem, nechtěl jsem ji rušit, říkám si že foto udělám později.

Otevření kokonu

Nadešlo rozhodnutí, kdy kokon odebrát. Samice byla celou dobu naprosto v klidu. Rozhodl jsem se měsíc a půl jí kokon nechat. Jenomže samice mě opět předběhla a kokon otevřela 18.7.10 ono je pravda že tyto dny bylo moc horko a teplota u mých sklípkanů byla někdy až 28 stupňů, zřejmě to mělo vliv i na rychlý vývoj mláďat.

       

 

       

No byl jsem pak nějaké dny v práci tak jsem malé L2 odebral 23.7.10. Teď se mají malí kluci a holky k světu. Jsou opravdu nádherné. Ještě jsem je napočítal, ale odhadem jich bude něco okolo 70ks. Vypadá to že kokon byl zdraví, nenašel jsem nic špatného nebo nějakou plíseň.

 

Rekapitulace: 

Páření proběhlo celkem 3x ale podle všeho usuzuji že se to povedlo až 11.4.10

Páření......................11.4.2010   doba vytvoření kokonu cca 1 měsíc a 24 dnů

Kokon......................4.6.2010

Autor článku: Marek Mendlík

Hodně úspěchů při odchovech chlupatých mazlíčků přeje

TOPlist